Po kliknięciu w powyższy napis przeniesiesz się na stronę, gdzie zapiszesz się do Społeczności Agere. Jest to grupa osób niepełnosprawnych, która chce działać, pomimo problemów wynikających z niepełnosprawności. Chcesz być jednym z nas? Będąc w Społeczności Agere zyskasz szansę na kontakt z niepełnosprawnymi osobami, którzy chcą walczyć o swoją aktywność oraz możesz liczyć na ścisłą współpracę i pomoc Fundacji Agere.

Podejmowanie działania zawsze wiąże się z przeciwnościami, co jest szczególnie dużym problemem dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Problemem są chociażby bariery architektoniczne,   takie jak drzwi z samozamykaczem, krawężniki, krzywe chodniki, schody, dalekie odległości. Z drugiej strony ograniczone możliwości ruchowe, słaby refleks, jazda na wózku, niski wzrost, niedowłady, spastyka.

Przeszkód jest wiele, lecz zamiast je usuwać (wymuszać budowę podjazdów, wyrównywać chodniki, walczyć o dostępność uczelni, podjazd przed muzeum, pracę poza domem,  itp.) warto wykorzystywać te możliwości, które już istnieją i są na wyciągnięcie ręki. Wideorozmowy, zarabianie przez internet, kursy on-line, wirtualna wizyta, praca zdalna, bilety kupowane w internecie, transport dla niepełnosprawnych, obecne często udogodnienia dla niepełnosprawnych, kontakt telefoniczny i elektroniczny, grupy dyskusyjne, czat…

To wszystko już jest! Jest po to, by korzystać, niezależnie od niepełnosprawności, często po to by nie trzeba było ruszać się z domu. Dla każdego. Idealne rozwiązanie dla osoby ruchowo niepełnosprawnej!

Wszyscy, którzy pomimo niepełnosprawności i tych ograniczeń chcą działać, wykorzystywać możliwości jakie mają (i rozwiązania jakie daje świat już teraz), mogą dopisać się do Społeczności Agere. Przynależność do Społeczności Agere oznacza otrzymywanie newslettera o Twoich możliwościach i przykładach podejmowania aktywności, pomimo przeszkód, inicjatyw do których można dołączyć oraz utrzymanie kontaktu z Agere Fundacją i innymi członkami Społeczności Agere.

Każdy członek Społeczności Agere otrzyma możliwość zapisania się do specjalnej grupy dyskusyjnej na Facebook-u. Dodatkowo, każdy otrzyma dostęp do wspólnej przestrzeni rozmów i współpracy poprzez sieć Slack. To główne miejsca kontaktu pomiędzy członkami Społeczności Agere i rozwoju pomysłów razem z Agere Fundacją. Oba te narzędzia umożliwiają wsparcie ze strony Fundacji Agere, dzielenie się informacjami o naszych i Waszych inicjatywach.

Stawiamy na wzajemną pomoc zrzeszonych osób, kontakt i współdziałanie w osiąganiu wspólnych efektów. Zapis do Społeczności Agere to też wspaniała okazja, by pomysły grupy Społeczność Agere zaistniały w formie projektów indywidualnych, Akcji zbiórkowych Agere i w ramach Fundacji Agere.

Zobaczysz innych, którzy tak jak Ty starają się działać pomimo niepełnosprawności. W Społeczności Agere nie jesteś już sam, jesteś z innymi, podobnymi ludźmi i Agere Fundacją. Zapisz się korzystając z formularza, potwierdź dopisanie do grupy i oczekuj wiadomości e-mail od Agere Fundacji.

Skip to content